Jak na zdravý pohyb

Pohyb je pro každého z nás velmi důležitý a často si to bohužel uvědomíme až v momentě, kdy už nám nejde tak hladce, jak bychom si přáli, ať už jsou důvody jakékoliv. Potíže s pohybem nám může způsobit nadměrná zátěž kloubů, jako je nadváha, nadměrné zatěžování při sportu nebo jednoduše náš věk.  Skoro by se zdálo, že bez pohybu naše klouby uchováme zdravé a neopotřebované, ale opak je pravdou.

Pravidelným pohybem zatěžujeme kloub, který vylučuje synoviální tekutinu, což je vlastně takové „mazadlo“ pro klouby.

Promazává kloub, vyživuje chrupavku a zajišťuje pevné přilnutí kloubních ploch k sobě. Díky tomu kloub vydrží déle zdravý a funkční.“  Bez pohybu navíc naše svaly ochabují a neposkytují pak dostatečnou podporu zatěžovaným kloubům.  Pohyb posiluje naše kosti a udržuje naše klouby zdravé.

A jak tedy správně pečovat o své klouby, aby nám umožňovaly zdravý pohyb pro celé naše tělo?


Zapojte celé tělo

Ať už sportujete nebo s pohybem teprve začínáte, snažte se zařadit do svého pohybu více různorodých aktivit, aby se zapojilo celé tělo. Díky různorodým aktivitám dokáže tělo mnohem lépe regenerovat a vyhnete se jednostranné zátěži kloubů.

Zvažte své síly

Nenakládejte si více, než jste schopni zvládnout. Často je lepší přidávat si zátěž postupně, kdy už je na ni naše tělo zvyklé. Nezapomínejte na zahřátí a rozcvičku před cvičením a na protažení zase po něm. Můžete tak předejít zbytečnému zranění.

Přidejte vhodnou výživu

Jezte zdravou a vyváženou stravu, která obsahuje dostatek kvalitních bílkovin, cukrů, dobrých tuků, vitaminů, minerálů a stopových prvků. Přidejte do stravy omega-3 mastné kyseliny, jezte více zeleniny a nevynechávejte ovoce. Důležitý je dostatečný příjem vitaminu C, který pomáhá při tvorbě kolagenu. Klouby je také možné podpořit užíváním kloubních doplňků stravy.

Vhodné jsou takové, které pečují nejen o klouby, ale i okolí kloubu, a to díky obsahu speciální látky s názvem aescin.

Aescin, který je hlavní účinnou látkou extraktu koňského kaštanu, slouží pro správné krevní zásobení kloubního pouzdra a k podpoře mikrocirkulace tkání.


Jedinečný přípravek na klouby, vazy i šlachy.

Doplněk stravy

GS Condro® DIAMANT 120
539 Kč
Kúra na 2 měsíce
120 tablet
Kúra na 2 měsíce
4,49 Kč / tableta
GS Condro® DIAMANT 720
3 174 Kč
Kúra na 1 rok
720 tablet
Kúra na 1 rok
4,40 Kč / tableta
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Expres doručení

Přímo od výrobce