Klouby a pohybový aparát

Věděli jste, že v našem těle máme více než 100 kloubů?

Každý je navíc trochu jiný.  Například ramenní kloub je v našem těle nejpohyblivější a kolenní kloub je zase největší a zároveň nejvíce zatěžovaný.  Péče o klouby navíc může být velmi zrádná, protože nemáme potřebu se o ně starat, dokud neomezují náš pohyb. Prevence je přitom více než důležitá. První příznaky úbytku kloubní chrupavky se obzvlášť v dnešní uspěchané době mohou totiž objevit mnohem dříve, než byste čekali. Pojďte se nejprve podívat na to, co to vůbec kloub je, z čeho se skládá, jak funguje a jak o něj pečovat.

Kloub je pohyblivé spojení dvou nebo více kostí. Kloubní hlavice jedné kosti zapadá do kloubní jamky jiné kosti. Mezi jamkou a hlavicí se nachází kloubní štěrbina, která je vyplněná kloubním mazem (tzv. synoviální tekutinou). Konce obou kostí pak spojuje po obvodu vazivové kloubní pouzdro, které je velmi důležité pro pevnost a výživu kloubu. Kloubní pouzdro je protkáno sítí cév a kapilár. Zevní vazivová vrstva zajišťuje kloubu pevnost a vnitřní vrstva zajišťuje chrupavkám výživu.

V kloubu hraje důležitou roli právě kloubní chrupavka, která tlumí nárazy a snižuje tření.

Zabezpečuje tak hladký a bezproblémový pohyb. Pokud kloub zatížíme, z chrupavky se uvolní kloubní maz, který snižuje tření a opotřebení chrupavek. Při odlehčení se nasaje zpět do chrupavky, a tím ji vyživuje. Chrupavka začíná ztrácet svou regenerační schopnost již po 30. roce, kdy se postupně ztenčuje a klesá její pružnost. Celý proces se navíc může urychlit velkou zátěží kloubů, ať už při sportu nebo nadváhou.

S péčí o klouby je proto potřeba začít včas a dodávat kloubům vhodnou výživu.

Nikdo z nás nemládne a všichni svůj věk tu a tam na svém těle pocítíme. Nejprve po lehkém sportu a pak už nás mohou potrápit každodenní aktivity jako chůze ze schodů nebo vstávání z křesla.  A když už pečovat, tak nejen o kloub ale i vazy a šlachy.


Jedinečný přípravek na klouby, vazy i šlachy.

Doplněk stravy

GS Condro® DIAMANT 120
539 Kč
Kúra na 2 měsíce
120 tablet
Kúra na 2 měsíce
4,49 Kč / tableta
GS Condro® DIAMANT 720
3 174 Kč
Kúra na 1 rok
720 tablet
Kúra na 1 rok
4,40 Kč / tableta
Doprava zdarma

Doprava zdarma

Expres doručení

Přímo od výrobce