okno

GS Condro Diamant

Vítejte v diamantové generaci GS Condro®
a dopřejte svým kloubům dvojnásobnou sílu!
Lék k vnitřnímu užití Doplňek stravy

Zvětšit písmo

A A A
Úvod » Sportuji

Sportuji

Sport patří mezi nejčastější koníčky lidí na celém světě. V České republice se o sport zajímá aktivně téměř třetina populace, což je více než 3,5 milionu lidí.

Snad každý z nás zná heslo „SPORTEM KU ZDRAVÍ”. Bohužel to není vždy tak úplně pravda. Přiměřený pohyb je samozřejmě pro tělo zdravý, ale pozor na nadměrnou a jednostrannou zátěž kloubů.

Mezi sporty šetrné k našim kloubům patří například plavání, jízda na kole či rotopedu, chůze, pilates nebo cvičení s rehabilitační gumou.

Naopak mezi sporty s největším zatížením kloubů patří především aktivity, při kterých jsou časté dopady nebo prudké změny pohybu (např. volejbal, basketbal, fotbal, hokej, tenis, squash či těžká atletika).

Nejčastějším problémem u sportovců jsou kolena. Kolenní klouby jsou nejvíce zatěžovány posilováním nebo při náhlých změnách směru běhu, při prudkých nárazech a skocích. Skoky vyvíjejí zátěž na klouby až do trojnásobku tělesné hmotnosti sportovce, což podstatně zvyšuje míru rizika vzniku zranění.

Co můžete udělat sami?

  • Buďte obezřetní při výběru sportu. Není vhodné vybírat sporty, při kterých dochází k rotačním pohybům ve velké rychlosti, ke skokům nebo nárazům. Vhodné je se věnovat tělesným aktivitám od mládí. Klouby a okolní měkké tkáně jsou tak rovnoměrně zatěžovány již v raném věku, což přináší i regeneraci kloubní chrupavky.

  • Jezte zdravou a vyváženou stravu, která obsahuje dostatek kvalitních bílkovin, cukrů, dobrých tuků, vitaminů, minerálů a stopových prvků. Přidejte do stravy omega-3 mastné kyseliny, jezte více zeleniny a nevynechávejte ovoce.

  • Užívejte kloubní výživu. Řada GS Condro obsahuje novinku – přípravek GS Condro DIAMANT®, jehož složení zahrnuje látky, které pomáhají udržovat kloubní aparát aktivních sportovců maximálně funkční. Kromě glukosamin sulfátu obsahuje GS Condro DIAMANT® navíc látku aescin, která přispívá ke správnému krevnímu zásobení kloubního pouzdra.


Webdesign Estetica s.r.o.
Copyright 2018 Green-Swan Pharmaceuticals CR, a. s. logo GS